Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/28932
Title: Трансформація економічних, соціальних та трудових відносин в умовах вимушеної міграції населення України
Other Titles: Transformation of economic, social and labor relations in the conditions of forced migration of the Ukranian population
Authors: Ахмедова, Олена Олегівна
Орлова, Наталія Сергіївна
Keywords: соціально-економічні механізми публічного управління
socio-economic mechanisms of public administration
соціальне житло
внутрішньо переміщені особи
трудові відносини
трудові ресурси
вимушена міграція населення
Issue Date: Oct-2024
Citation: Орлова Н. С. Трансформація економічних, соціальних та трудових відносин в умовах вимушеної міграції населення України / Н. С. Орлова, О. О. Ахмедова // Наукові перспективи. – 2024. – № 9(51). – С. 284–297.
Source: Наукові перспективи.
Abstract: У статті обґрунтовано необхідність подальших досліджень щодо пошуку ефективних соціально-економічних механізмів публічного управління в умовах вимушеної міграції населення України. Метою статті є проаналізувати наслідки впливу вимушеної міграції населення України на соціально-економічні процеси на ринку трудових ресурсів та ринку соціального житла в умовах війни та запропонувати напрями державного та регіонального управління щодо подолання негативних тенденцій та покращення адаптації та умов діяльності і життя внутрішньо переміщених осіб. У статті проаналізовано соціально-економічний стан України з 2014 по 2024 роки, враховуючи трансформації, які відбулися в економічній та соціальній сферах на рівні регіонів. Особливу увагу приділено процесам міграції трудових ресурсів та забезпеченням житлом внутрішньо переміщених осіб, діям уряду та формуванню відповідних державних механізмів. Також, проаналізовано завдання державної соціальної політики та досліджено попит та перспективи отримання соціального житла внутрішньо переміщеними особами за регіонами. Наведено приклади стану інтеграції та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб за регіонами України (Донецька, Полтавська, Житомирська, Закарпатська області). У висновках підведено підсумки щодо формування основних публічних механізмів на державному та регіональному рівні на перспективу, які б допомогли подолати негативні наслідки вимушеної внутрішньої та зовнішньої міграції населення та надали нові можливості до відновлення України, забезпечення сталого розвитку та подальшої європейської інтеграції. Важливі з них такі державні механізми: розробка комплексної політики та законодавчої бази для полегшення доступу до доступного та відповідного житла; створення економічних умов, які стимулюватимуть населення працездатного віку залишатися в Україні та повертатися в Україну; інвестування в освітні та професійні ініціативи для зміцнення людського (трудового) капіталу та підвищення продуктивності праці; стабільна реінтеграція молодих ветеранів і молоді, постраждалої від війни.
DOI: https://doi.org/10.52058/2708-7530-2024-9(51)-284-296
URI: https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/28932
Faculty: Навчально-науковий інститут культури і креативних індустрій
Department: Кафедра туризму та готельно-ресторанного бізнесу
ISSN: ISSN (рrint) 2708-7530
Appears in Collections:Наукові публікації (статті)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Орлова, Ахмедова жовтень 2024.pdf286,83 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.